pielgrzymka-pieszaGrupa amarantowa, dekanatu Rzepin została założona w 1982 roku, a po raz pierwszy wyruszyła na pielgrzymkę w 1983. Twórcą grupy i jej przewodnikiem od ponad dwudziestu lat jest ks. Stanisław Wencel. Na początku szli w niej pielgrzymi z dekanatów: Kostrzyn, Krosno Odrzańskie, Rzepin i Sulęcin. Z powodu dużej liczby uczestników dekanaty Kostrzyn, Krosno i Sulęcin utworzyły własne grupy.

Amarantowa najczęściej była najliczniejszą i każdego roku obecną grupą podczas pielgrzymki. Szło w niej najwięcej księży. Przez ponad dwadzieścia lat w grupie szli następujący księża: St. Czerwiński, St. Łukieńczuk, E. Białas, L. Juszczyszyn, G. Białobłocki, R. Mulawa, M. Walczak, L. Białuga,R. Perłakowski, R. Patro, M. Zielonka, A. Bobak, B. Trzonek, A. Tymczyj, A. Blinkiewicz, G. Słapek, K. Burzyński, M. Pracuk. Mszę św. na rozpoczęcie pielgrzymki, razem z Ks. Biskupem koncelebrują wszyscy kapłani z dekanatu. Tradycją stało się odprowadzanie pielgrzymów przez Biskupa, księży i uczestników mszy do Starościna.

Wszyscy księża z dekanatu przyjeżdżają na trasę pielgrzymki, wędrując razem z pielgrzymami przez jeden dzień. Również swoją ofiarnością wspierają grupę reprezentującą cały dekanat. Od kilkunastu lat grupa ma tego samego kwatermistrza, którym jest Z. Tworkowski i tego samego chorążego - Z. Weryszko. Przez cały czas wędrowania na Jasną Górę grupę wspierają liczni duchowi pielgrzymi i wielu z nich przybywa do Częstochowy na wejście pielgrzymki.

Źródło: http://pielgrzymka.gorzow.com.pl

Strony zewnętrzne, związane z pielgrzymką: