grupa o pioJednym z najpopularniejszych współczesnych świętych jest włoski zakonnik, franciszkanin św. Pio z Pietrelciny, żyjący w latach 1887-1968. Już za życia zasłynął jako wielki mąż modlitwy. Znane są świadectwa dziesiątek ludzi, opisujących życie modlitewne świętego. Z opisów tych wynika, że wiele godzin spędzał na modlitwie. Nieobce były mu sprawy ludzi, którzy lgnęli na spotkanie ze świętobliwym zakonnikiem.

Na tym gruncie zrodziły się grupy modlitewne świętego Ojca Pio. Członkowie tych grup modlą się codziennie przez wstawiennictwo świętego Pio w sprawach ojczyzny, Kościoła czy parafii. Szczególną troską grupy te otaczają cierpiących w czyśćcu, prosząc dla nich o miłosierdzie Boże. Raz w miesiącu, 23 - w pamiątkę śmierci świętego – członkowie grup spotykają się na mszy świętej, modlitwie przed Chrystusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie i we wspólnocie omadlają intencje powierzone modlitwie. Na zakończenie modlitwy, po błogosławieństwie oddają cześć relikwiom świętego ojca Pio.

Taka wspólnota od 2003 r. istnieje w naszej parafii. Obecnie jest to mała grupa, kilkuosobowa, lecz otwarta na nowych członków. I zapraszająca do uczestnictwa we wspólnej modlitwie 23. każdego miesiąca. Aktualnie opiekunem grupy jest ks. Marcin Marciniak.

Święty Ojcze Pio, módl się za nami.

Polecamy stronę internetową, gdzie znajdują się fascynujące treści o św. Ojcu Pio: www.padrepio.catholicwebservices.com