1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. Zapraszamy na roraty w Małym Kościele na godz. 17.00 w Dużym Kościele na godz. 18.00. Już blisko święta. Postarajmy się o dobre przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Jeszcze będzie okazja do spowiedzi św. w kościółku przed godz. 17.00 a w Dużym Kościele przed godz. 7.00 i 18.00 do piątku. W sobotę przed 7.00 rano w Dużym Kościele.

2. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Przypominamy o zachowaniu tradycji i zwyczajów polskich podczas wieczerzy wigilijnej. W wigilię zgodnie ze zwyczajem powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych przenosząc główny posiłek na godziny wieczorne. Pasterki będą odprawiane:

• Mały Kościół – godz. 22.30
  • Duży Kościół – godz. 24.00
  • Gajec, Starościn, Drzeńsko i Lubiechnia W. – godz. 21.00.

3. W przyszłą niedzielę pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. W tym dniu Msze św. będą odprawiane w Dużym Kościele o godz. 11.00 a w Małym Kościele o godz. 10.00, 12.00 i 19.00, w kościołach filialnych jak w każdą niedzielę.

4. Biblioteka parafialna czynna w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej do godz. 19.00.

• czwartek o godz. 18.00 – gr. O. Pio,

6. Zapraszamy do zaangażowania się w przygotowanie kościołów do świąt. Sprzątanie i dekorowanie DK w czwartek, MK w piątek po Mszach św. wieczornych.

7. Dziękujemy Wszystkim za pomoc w zbiórce żywności; naszej młodzieży z ZSO, członkiniom PZC i ofiarującym dary dla potrzebujących parafian przekazanych podczas akcji Caritas.

8. Zachęcamy do lektury prasy, w Gościu: o nadziei w modlitwie, w krainie lodu czy tajemnicy adoracji art. Spalam się.. w Niedzieli: odpust zupełny na Jasnej Górze, art. uwięzieni w biedzie, czy odzyskać Boże Narodzenie.

9. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie parafii i Seminarium Duchowne Bóg zapłać. Zapraszamy również do odwiedzenia strony parafialnej.