1. Święta Wielkanocne to szczególny czas spotkania z Miłością Boga. Życie człowieka w tajemnicy pustego grobu nabiera sensu i uzdalnia go do troski o bliźnich. Życzmy Wam wszelkich Bożych darów od Zmartwychwstałego Pana. Niech doświadczenie Jego obecności przyniesie Wam radość, życzliwość i wzajemną miłość – szczególnie w rodzinie.
  2. W poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego. Taca z drugiego dnia świąt przeznaczona na KUL.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17:30 Nabożeństwo Powołaniowe, następnie Msza Święta i spotkanie w salce dla Przyjaciół Paradyża i Oazy Dorosłych.
  4. W piątek odwiedzimy chorych od godz. 8:00. Wieczorem po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światła, które poprowadzi Oaza Młodzieży.
  5. W sobotę o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe połączone ze zmianą Tajemnic Różańcowych.
  6. W przyszłą sobotę i niedzielę odbędzie się święto wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas i Szkolnego Koła Caritas w ramach Ogólnopolskiego Dnia Dobra. W ramach tych obchodów w sobotę Mszą Świętą o godz. 18:00 rozpocznie się Wielkanocne Uwielbienie prowadzone przez Scholę Dorosłych Charis. Po uwielbieniu oraz w niedzielę po Mszach Świętych będzie rozprowadzone domowe ciasto. Cieszymy się z ogromnego zaangażowania PZC i SKC i docenienie działań przez Caritas Polska.
  7. Próby do I Komunii Świętej rozpoczną się 16 kwietnia. Zaś w przyszłą niedzielę prosimy dzieci z klas 3 o przyniesienie kontrolek niedzielnych na Mszę Świętą na godz. 12:00.
  8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Bożego Miłosierdzia – święto patronalne kościoła w Drzeńsku. Jednocześnie rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia – zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej diecezji. Msza Święta odpustowa w Drzeńsku odbędzie się o godz. 12:00.
  9. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Triduum Paschalnego, osobom, które pomagały w dekoracji, przygotowującym i niosącym dary, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Scholi Charis i Dziecięco-Młodzieżowej, uczniom klas wojskowych naszego Liceum za pełnienie warty przy grobie.
  10. Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę w terminie 5 – 11 lipca. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  11. Dziękujemy za złożone ofiary na utrzymanie parafii oraz na Seminarium Duchowne. Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy Błogosławieństwa Bożego na czas świąt Zmartwychwstania Pańskiego.