1. Dziś III Niedziela Adwentu.
  2. Zapraszamy w tygodniu dzieci z lampionami na roraty do Małego Kościoła na godz. 17:00. Roraty młodzieżowe w każdy piątek adwentu o godz. 18:00. Roraty w Starościnie w tym tygodniu wyjątkowo w poniedziałek o godz. 18.00
  3. Dzisiaj Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich, natomiast ministranci i lektorzy rozprowadzają sianko stół wigilijny wraz z tekstem modlitwy przed wieczerzą. Zebrane ofiary przeznaczone będą na wycieczkę wakacyjną. Zachęcamy do pielęgnowania chrześcijańskich tradycji.
  4. We wtorek o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas 7.
  5. Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity – patronki od spraw trudnych i beznadziejnych wraz z obrzędem poświęcenia róż i namaszczeniem olejem różanym w czwartek o godz. 17:30 w dużym kościele. Przed nabożeństwem można składać wypisane na kartkach intencje pod chórem.
  6. W piątek Mszą Świętą o godz. 18:00 rozpocznie się spotkanie Oazy Młodzieży i Scholii dziecięco-młodzieżowej.
  7. Spotkania grup duszpasterskich
    • poniedziałek – godz. 18:00 – Parafialny Zespół Caritas
    • poniedziałek – godz. 18:30 – Schola Dorosłych Charis
    • sobota – godz. 11:00 – Ministranci i lektorzy
    • sobota – godz. 13:00 – Schola dziecięco-młodzieżowa
  8. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece na stół wigilijny w cenie 10 zł.
  9. Wszystkie dzieci zapraszamy do udziału w konkursie na Szopkę Bożonarodzeniową. Gotowe prace należy przynieść do Małego Kościoła w czwartą niedzielę adwentu na godz. 12:00.
  10. Wigilia Miejska rozpocznie się w sobotę 17 grudnia o godz. 15:00 na placu przy Ratuszu. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu.
  11. Dziękujemy za złożone ofiary na utrzymanie parafii i na Seminarium Duchowne oraz wszelkie gesty życzliwości, których doświadczamy.