1. Święta Wielkanocne to szczególny czas spotkania z miłością Boga. Życie człowieka nabiera w tajemnicy Krzyża i pustego grobu głębokiego sensu i uzdalnia go do troski o bliźnich. Nasz świat skłócony, przeżywający dramat wojny w Ukrainie szuka nadziei. Wielkanoc jest świętem zwycięstwa nad nienawiścią, śmiercią i rodzi nadzieję wbrew wszystkiemu, co nas otacza. Życzymy Wam wszelkich Bożych darów od Zmartwychwstałego Pana. Niech doświadczenia Jego obecności przyniosą Wam radość, życzliwość i wzajemną miłość – szczególnie w rodzinie.
  2. W poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego. Taca z drugiego dnia świąt przeznaczona na KUL.
  3. Trwamy w 9 dniowej nowennie przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Będziemy ją odmawiać codziennie przed Mszą Świętą wieczorną.
  4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W najbliższy piątek z racji oktawy Wielkiejnocy nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  6. W piątek spotkanie Oazy Młodzieży.
  7. W sobotę 23 kwietnia nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio. Rozpoczęcie w Dużym Kościele, o godz. 17:30 różaniec, następnie Msza Święta i błogosławieństwo z ucałowaniem relikwii.
  8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Bożego Miłosierdzia – święto patronalne kościoła w Drzeńsku oraz wspólnoty Caritas. Jednocześnie rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia – zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej diecezji. Msza Święta odpustowa w Drzeńsku odbędzie się o godz. 12:00, a w Gajcu wyjątkowo Msza Święta o 10:30.
  9. W przyszłą niedzielę pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę.
  10. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Triduum Paschalnego, osobom, które pomagały w dekoracji, przygotowującym i niosącym dary, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Scholi Charis i młodzieżowej, panu organiście oraz młodzieży i opiekunom za pełnienie warty przy grobie.
  11. Dziękujemy za złożone ofiary na utrzymanie parafii i na Seminarium Duchowne.