1.Trwamy w Adwencie – czasie radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W okresie Adwentu zapraszamy na roraty. Msze roratnie będą odprawiane w Małym Kościele o godz. 17.00, Dużym Kościele o godz. 18.00. W piątek o godz. 18.00 roraty młodzieżowe.

2. W każdą niedzielę Adwentu zapraszamy na Nieszpory do Dużego Kościoła na godz. 17.00.

3. Biblioteka parafialna czynna w poniedziałek od 18.30 do 19.00

4. Światło Betlejemskie przybędzie do naszej parafii w sobotę. W Małym Kościele o godz. 17.00 w dużym Kościele o godz. 18.00. Będzie można zabrać Betlejemskie Światełko do domów po Mszach św.

5. Nasza parafia włącza się do akcji modlitewnej – Różaniec Do Granic Czasu. Tym razem wydarzenie odbywa się pod hasłem „Wróćmy do Boga Ojca”. Wszyscy potrzebujemy powrotu do naszego Stwórcy. Potrzebujemy doświadczenia Bożej Miłości, nawet w najtrudniejszych chwilach. W tym roku równo o północy, w Sylwestra zapraszamy do udziału we Mszy św.. Wcześniej wszyscy wychodzimy z naszych domów, bierzemy ze sobą świece, odpowiednio osłonięte i przygotowane do użycia na otwartej przestrzeni. Udajemy się do kościoła parafialnego, gdzie od godz. 23.30 będziemy modlić się na różańcu.

6. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję „Ofiarom stanu wojennego. Zapal światło wolności”. Udział w akcji polega na postawieniu w oknie 13 grudnia o godzinie 19:30 zapalonej świecy.

7. "Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

8. Ministranci i schola roznieśli opłatki po domach. Ofiary za opłatki, prosimy składać w kopertach na tacę lub w kancelarii parafialnej. Jeżeli ktoś nie otrzymał opłatków może zaopatrzyć się w nie na plebani.

9. Od przyszłej niedzieli zorganizujemy w naszej parafii spowiedź Adwentową. Bardzo prosimy jednak ze względu na obostrzenia sanitarne korzystać ze spowiedzi już w tym tygodniu, pół godziny przed Mszami św.

10. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 w Małym Kościele finał konkursu na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Wykonane Szopki przynosimy i kładziemy przed Mszą św. na stopniach prezbiterium.

11. Dzisiaj PZC zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich.

12. Można nadal nabywać przy wyjściu z kościoła świece na stół wigilijny. Ofiary przeznaczone są na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Niech to będzie nasz symbol łączności z najbardziej potrzebującymi, a także z nami nawzajem w tym trudnym czasie. Mała świeca w cenie 6 zł. Kalendarze Maryjne 7 zł

13. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie parafii i na Seminarium Duchowne.