Parafia Rzepin
header1.jpgheader2.jpgheader3.jpgheader4.jpgheader5.jpg

Aktualności

Dotarli do tronu Jasnogórskiej Pani - zakończenie II Biegowej Pielgrzymki z Rzepina na Jasną Górę

Pielgrzymka biegowaI dotarliśmy. Po trzech dniach biegowego zmagania jesteśmy u Królowej Polski. To, co zamierzyliśmy, osiągnęliśmy. Nie było łatwo, ale łatwo być nie mogło. W końcu to pielgrzymka. W zderzeniu z majestatem tego miejsca wszelkie trudy gasną.

Tak to jest, gdy człowiek mierzy się z Tajemnicą, która go przerasta. To jest to miejsce omodlone od lat. Miejsce - świadek wielu cudów, wielu nawróceń, duchowa stolica Polski. I chcemy wyrazić dziś tu naszą wdzięczność za to, że jesteśmy Polakami, że żyjemy w niepodległej Ojczyźnie. Z tym tu przybiegliśmy. Chcemy u tronu Jasnogórskiej Pani złożyć też nasze osobiste intencje. Czeka nas Jeszcze Apel Jasnogórski. I poranna Eucharystia. Bogu niech będą dzięki za ten czas. Za to, że przeżyliśmy piękną przygodę, że zmierzyliśmy się z naszymi ograniczeniami i że w zdrowiu udało nam się dotrzeć do wyznaczonego celu.