Parafia Rzepin
header1.jpgheader2.jpgheader3.jpgheader4.jpgheader5.jpg

Aktualności

Piesza pielgrzymka – dzień 13

dsc 0347O 4.30 wyjście w ciszy. 8 kilometrów. Czas dla własnego serca. Bezcenny, jeśli nauczyło się już tęsknić za Bogiem. Jeśli masz w sobie trochę odwagi – zajrzysz w głąb. Wiele serc doświadczyło lekkiego powiewu Jego obecności.

Słodkich doświadczeń ciąg dalszy na postoju – prawie sto słodkich drożdżówek trafiło do prawie stu pielgrzymkowych buzi. Coraz bliżej do Maryi. Wspólna modlitwa podczas Mszy Św. z ks. bp. Krzysztofem Zadarko, przewodniczącym Rady Episkopatu Polski do Spraw Migracji, Turystyki i Pielgrzymek.

„Gdy się miłuje, trudu się nie czuje. Gdy się Go miłuje – ten trud się miłuje”. – św. Augustyn

W odległości 8 kilometrów od celu w ostatni wspólny wieczór przyszedł czas na podsumowania i wspólną nareszcie agapę. Każdy, kto podjął się trudu maszerowania w imię Miłości, otrzymał z rąk ks. Mieczysława ikonę z taką właśnie myślą ojca kościoła. I osobistą dedykacją dla każdego na pamiątkowej „AMARANTOWEJ” pocztówce. Była także amarantowa koszulka na jutro. I różaniec. W zamian za całe 14 wspólnych dni każdy pielgrzym dzielił się swoim doświadczeniem wiary. Każdy z głębi obudzonego serca. Na ogromnym torcie napis: Miłość cię znajdzie Rzepin – Jasna Góra. Długo się ten napis nie uchował, ale z pewnością wspomnienia pielgrzymkowych Amarancików tak. Ale na to pytanie każdy musi już odpowiedzieć sam i to nie tylko podczas pielgrzymki, kiedy o Miłość łatwo. Ale kiedy wróci do domu. Chrystus powiedział: „Oto Matka twoja”. I od tej pory uczeń wziął ją do siebie. A ty wróciłeś z Częstochowy sam?