1. W poniedziałek i wtorek nauki przed chrztem o godz. 19.00.

• piątek – Oaza młodzieżowa – godz. 19.00
  • piątek – Zespół Sursum Corda – godz. 20.00
  • sobota – Schola – godz. 12.00
  • sobota – ministranci młodsi i kandydaci – godz. 11.00

3. Roraty w Rzepinie odprawiane są w dni powszednie:

• Duży Kościół – godz. 18.00
  • Mały Kościół – godz. 17.00

4. W czwartek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w dużym kościele o 7.00 i 18.00, w małym kościele o 10.00 i 17.00. W Drzeńsku i Starościnie o 17.00 , w Gajcu i Lubiechni Wielkiej o 18.00

5. W dniach 9 i 10 grudnia 2011 roku Parafialny Zespół Caritas prowadzić będzie zbiórkę żywności dla rodzin potrzebujących na zbliżające się święta Bożego Narodzenia w ramach ogólnokrajowej akcji „Kromka chleba”. Wolontariusze PZC dyżurować będą w
obu sklepach „Biedronka” w piątek 9 grudnia i sobotę 10 grudnia w godz. od 8.00 do 20.00. Prosimy o wsparcie, a każdy nawet najmniejszy dar będzie darem serca w tak ważnym dla każdego chrześcijanina okresie oczekiwania na Boże Narodzenie.
Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się w dzieło pomocy bliźnim, czy to poprzez włączenie się czynnie w działalność PZC, czy też przez przystąpienie do Grona Wspierających Ubogich. Deklaracje można pobrać u wolontariuszy PZC przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy także wszystkich do wspierania nawet najmniejszą ofiara działalności PZC, która ukierunkowana jest na pomoc potrzebującym z naszej parafii. Taka działalność wynika z potrzeby sumienia każdego katolika, jak i stanowi realizację piątego przykazania kościelnego. Każdy może pomagać wedle swoich możliwości, jednak nawet najmniejsza kwota stanowi znaczącą pomoc dla tych, którzy potrzebują.

6. W przyszłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od grona Wspierających Ubogich.

7. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są świece Caritasu na Stół Wigilijny: koszt mała świeca 5 zł. a duża 12 zł..

8. Dnia 6.12. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rzepinie odbędzie się akcja „Mikołaj dla Afryki” organizowana przez Szkolne Koło Caritas. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie tej inicjatywy przez przynoszenie na plebanię ciast, które później będą sprzedawane za symboliczną cenę. Ofiary uzyskane z tej akcji przeznaczone będą na potrzeby dzieci cierpiących z powodu głodu w Afryce. Nie bądźmy obojętni na biedę bliźnich i wesprzyjmy tę akcje.

9. W tym tygodniu będą roznoszone opłatki przez młodzież naszej parafii, złożone przy tej okazji ofiary w kopertach na tacę lub w kancelarii parafialnej będą przeznaczone na dalsze remonty naszych kościołów.

10. W piątek o godz. 19.00 czynne będzie poradnictwo rodzinne.

11. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie parafii i Seminarium Duchowne. Bóg zapłać.