Wieczornica o ks. BlachnickimOaza, a właściwie Ruch Światło - Życie to wspólnota Kościoła gromadząca ludzi w rożnym wieku (oazy dzieci bożych, młodzieżowe, dorosłych). Poprzez odpowiednią dla każdej z tych grup formację Ruch Światło-Życie wychowuje dojrzałych chrześcijan i służy odnowie Kościoła przez przekształcanie parafii we wspólnoty wspólnot.

Początki historii Ruchu sięgają pierwszej oazy, która odbyła się w r. 1954. Ruch Światło-Życie rozwinął się z oaz – rekolekcji zamkniętych. Przed rokiem 1976 Ruch był znany pod nazwą „Ruch oazowy”, „Ruch Żywego Kościoła”. Twórcą oazy, założycielem Ruchu i pierwszym moderatorem krajowym był ks. Franciszek Blachnicki (24 III 1921 – 27 II 1987). http://www.ifb.oaza.pl/index.php/nasz-patron/zyciorys.

mt_ignore:foskaZnakiem Ruchu Światło-Życie jest symbol i słowa ΦΩΣ ΖΩΗ (czyt. fos-zoe) – greckie słowa „światło” i „życie”, krzyżujące się na literze „omega”, która tutaj jest symbolem Ducha Świętego (jako Tego, który jest wszystkim) i ułożone w kształt krzyża. Popularna nazwa tego symbolu to foska.

Oaza w Rzepinie skupia się głównie na formacji młodzieży klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej oraz klas licealnych. Spotkania naszej wspólnoty odbywają się w piątki, a rozpoczyna je wspólna Msza Św. o godzinie 18:00. Odpowiedzialnymi za rzepińską oazę są jej moderator ks. Damian Wierzbicki wraz z grupą czworga animatorów. Oaza młodzieżowa liczy około 50 osób i podzielona jest na mniejsze grupy, zależne od wieku i stopnia zaawansowania, w których odbywają się spotkania.

Oprócz wspomnianych spotkań w grupach, w naszej wspólnocie doświadczamy Boga poprzez wspólne wysłuchiwanie konferencji, czy też po prostu przez przebywanie ze sobą i dzielenie się swoim doświadczeniem Pana Boga. Potrafimy także we wspólnej zabawie znaleźć Jego miłość.

Zapraszamy wszystkich poszukujących ciekawych życiowych dróg, tych którzy pragną znaleźć zrozumienie dla swoich dylematów w życzliwym gronie rówieśników. A może po prostu czas się przyznać, że potrzebujesz spotkania ze Zbawicielem. CZEKAMY w każdy piątek, łatwo nas znajdziesz! Nie trzeba się „zapisywać”, Bóg już dawno zapisał Cię w Swoim planie zbawienia!