1. Dziś trzecia Niedziela Adwentu. Dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny wraz z tekstem modlitwy przed wieczerzą. Zebrane ofiary przeznaczone będą na wycieczkę wakacyjną.
  2. W tym tygodniu zapraszamy na roraty. W Małym Kościele w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17:00. Natomiast we wtorek i czwartek o godz. 6:30. Po roratach na wszystkich będzie czekało słodkie śniadanie.
  3. Okazja do spowiedzi św. w tym tygodniu:
    • Wtorek– godz. 17:00 - Spowiedź i Msza Święta w Gajcu
    • Wtorek – godz. 18:00 – Spowiedź i Msza Święta w Starościnie
    • Środa – godz. 18:30 – Spowiedź i Msza Święta Lubiechni Wielkiej
    • Piątek – godz. 17:00 – Spowiedź i Msza Święta w Drzeńsku
    • Okazja do spowiedzi w Rzepinie przed Mszą Świętą poranną i wieczorną.
  4. Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity – patronki od spraw trudnych i beznadziejnych odbędzie się wyjątkowo w środę o godz. 17:30.
  5. W sobotę o godz. 18:00 Msza Święta w intencji grupy Świętego Ojca Pio.
  6. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12:00 rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową.
  7. Za tydzień IV Niedziela Adwentu, a w niedzielny wieczór wigilia Bożego Narodzenia. Z tej racji przychodzimy do południa na Msze Święte niedzielne, a wieczorem na Pasterki. Przypominamy o tradycji i zwyczajach polskich podczas wieczerzy wigilijnej. Zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zapraszamy na uroczyste pasterki:
    • Mały Kościół – godz. 22:30
    • Duży Kościół – godz. 24:00
    • Gajec, Starościn, Lubiechnia Wielka – godz. 21:00
    • Drzeńsko – godz. 22:30
    Na Mszę Świętą na godz. 22:30 do Małego Kościoła zapraszamy dzieci w przebraniach pastuszków i aniołów.
  8. Ofiary za opłatki, które roznieśli ministranci i schola, prosimy składać w kopertach na tacę lub w kancelarii parafialnej. Jeżeli ktoś nie otrzymał opłatków, może zaopatrzyć się w nie na plebani.
  9. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Młodzież z Oazy przeprowadzi akcję Oazowi Kolędnicy Misyjni. Kolędnicy odwiedzą wybrane domy w Drzeńsku, Starościnie, przy ul. Moniuszki oraz Sikorskiego. Osoby zamieszkałe przy innych ulicach chętne na odwiedziny Kolędników Misyjnych prosimy o zapisy w zakrystii.
  10. Wizytę Duszpasterską rozpoczniemy po świętach. Szczegółowy plan podamy w przyszłą niedzielę.
  11. Dziękujemy za złożone ofiary na utrzymanie parafii oraz na Seminarium Duchowne. Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy Błogosławieństwa Bożego.