1. W związku z panującą w naszym kraju epidemią, dyspensą ks. Biskupa od uczestnictwa w niedzielnej mszy św. oraz dekretami diecezjalnymi dotyczącymi zachowania zasad bezpieczeństwa, jesteśmy zobowiązani do dostosowania duszpasterstwa parafialnego do wszystkich rozporządzeń.

2. Z powodu ograniczenia liczby uczestniczących w liturgii do 5 osób, bardzo prosimy, aby w Eucharystii uczestniczyli TYLKO PRZEDSTAWICIELE RODZIN, KTÓRE ZAMÓWIŁY NA DANĄ MSZĘ INTENCJĘ.

3. Gdyby była potrzeba dodatkowej mszy św. w tygodniu, prosimy zainteresowanych o kontakt z parafią.

4. W dalszym ciągu pragniemy trwać codziennie przed Najświętszym Sakramentem w Dużym Kościele od godz. 15:00 do 18:00, jako nasz dar modlitwy za naszą parafię, wszystkich chorych, posługujących w szpitalach i za zmarłych. Osoby chętne do adoracji prosimy o kontakt telefoniczny z parafią lub ks. Norbertem w celu ustalenia listy adorujących, jako naszej modlitewnej sztafety w tym trudnym czasie!

5. Zachęcamy do korzystania z transmisji telewizyjnych i internetowych mszy św. i do indywidualnej modlitwy i lektury Pisma św.

6. Odwołane są w tym czasie nabożeństwa drogi krzyżowej i gorzkich żali.

7. W tym tygodniu, pomimo I-go piątku miesiąca NIE ODWIEDZIMY CHORYCH z Komunią św. Prosimy o poinformowanie o tym naszych bliskich, sąsiadów, którzy regularnie z tych spotkań korzystali. Odwiedziny chorych w czasie epidemii ograniczone są tylko do sytuacji osób umierających.

8. Codziennie od 16:00 do 17:00 będzie okazja do skorzystania z sakramentu spowiedzi, z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa i po uprzednim, telefonicznym umówieniu  się z kapłanem.

9. Zapraszamy do wparcia Wielkanocnej Akcji Caritas – zakup świec wielkanocnych, z których część ofiar będzie przeznaczona na pomoc dzieciom w Rwandzie. Ofiara za świecę wynosi 15 zł.

10. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie parafii i na Seminarium Duchowne.