1. W związku z panującą w naszym kraju epidemią i dyspensą ks. Biskupa od uczestnictwa w niedzielnej mszy św., w Dużym Kościele jest okazja do indywidulanej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Codziennie o godz. 15:00 jest wystawienie, modlitwa Koronki do Bożego Miłosierdzia i adoracja do mszy św. o godz. 18:00. Msze święte są sprawowane bez zmian.

2. Wszystkich parafian zachęcamy do indywidualnej modlitwy w naszych domach – o oddalenie od nas epidemii, za chory i umarłych. W trosce o własne życie duchowe warto w tym czasie także pielęgnować codzienną lekturę Pisma świętego. Zatroszczmy się także o mieszkające wokół nas osoby starsze, które często pozostają ze swoimi potrzebami samotne.

3. Zachęcamy do zaplanowania sobie indywidualnej okazji do skorzystania przed Wielkanocą z sakramentu pokuty i pojednania. Od przyszłego poniedziałku (30 marca) okazja do spowiedzi będzie codziennie w Dużym Kościele od 15:00 do 18:00, a w Małym Kościele od 18:00 do 19:00.

4. W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia i rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W kościołach będą wyłożone deklaracje do duchowej adopcji, parafialna inauguracja będzie w środę na mszy św. o godz. 18:00 w Dużym Kościele – zachęcamy czy to do uczestnictwa we mszy lub duchowej łączności w naszych domach.

5. We wszystkie piątki Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej:

• Duży Kościół – godz. 17:30
  • Mały Kościół – godz. 18:30

6. W niedziele będziemy rozważać Mękę Pańską na nabożeństwie Gorzkich Żali:

• Duży Kościół – godz. 17:30
  • Mały Kościół – godz. 16:00

7. Zapraszamy do wparcia Wielkanocnej Akcji Caritas – zakup świec wielkanocnych, z których część ofiar będzie przeznaczona na pomoc dzieciom w Rwandzie. Ofiara za świecę wynosi 15 zł.

8. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie parafii i na Seminarium Duchowne.