1. „Oto zwiastuję wam radość wielką, dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel”. Świat obecnego czasu niesie z sobą ogromny niepokój i rozdarcie. Żyje w ciągłej ciemności i trwodze. To wszystko udziela się każdemu, kto idzie po omacku. W ten czas wkracza Bóg z Miłością i Miłosierdziem. Nigdy nie rezygnuje z człowieka, którego powołał do udziału w swoim życiu. Niech czas Bożego Narodzenia będzie bogaty we wzajemną dobroć, życzliwość i otwartość. Niech będzie czasem radości i odkrycia na nowo własnej godności i drugiego człowieka. W tym uroczystym dniu życzymy, by Dziecię Jezus stało się źródłem pokoju, sprawiedliwości i miłości.

3. W I Dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. będą odprawiane: Duży Kościół o godz. 11.00, Mały Kościół o godz. 10.00, 12.00 i 19.00, w kościołach filialnych jak w każdą niedzielę.

4. W czwartek – II dzień Świąt Bożego Narodzenia – św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Taca z II dnia świąt przeznaczona jest na katolickie uczelnie teologiczne.

5. W przyszłą niedzielę Święto św. Rodziny – patronalne święto rodzin katolickich i Uroczystość odpustowa w Gajcu. Msza św. odpustowa będzie o godz. 12:00.

• piątek – godz. 18:00 – Medjugorje

7. W niedzielę w Dużym Kościele o godz. 17:00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu naszej scholii i scholii z Kowalowa. W jego trakcie będzie można złożyć ofiary na rzecz chorej, malutkiej Józefinki Chomicz.

8. W dniach 25.04-03.05.2020 r. organizowana jest pielgrzymka do Medjugorje. Bliższe Informacje na tablicy ogłoszeń.

9. W tym tygodniu rozpoczniemy wizytę duszpasterską:

• 28.XII – sobota – godz. 10:00 – Drzeńsko, od godz. 15:00 – Starościn
  • 29.XII – niedziela – godz. 15:00 – Gajec
  • 30.XII – poniedziałek – godz. 10:00 – Lubiechnia W., od godz. 15:00 – ul. Kilińskiego, Akacjowa, Ogrodowa, Łąkowa, Partyzantów
  • 31.XII – wtorek – godz. 10:00 – Lubiechnia M., Rzepinek, Nowy Młyn i ul. Leśna

Podczas kolędy będą rozdawane koperty na Seminarium Duchowne. Ofiary w nich można składać na tacę lub w kancelarii parafialnej

10. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie parafii i na Seminarium Duchowne i za przygotowanie kościołów na Święta.