Zdjęcie rozłożystego drzewaW Encyklice Laudato Si Papież Franciszek napisał: „nasz wspólny dom jest jak siostra, z którą dzielimy istnienie, i jak piękna matka, biorąca nas w ramiona”. Papież tym samym wskazał na przyrodę jako na wspaniałą księgę, przez którą Bóg do nas mówi. Odpowiadając na nauczanie Ojca Świętego zawarte w tym dokumencie, młodzież Zespołu Szkół w Rzepinie wraz z księdzem Damianem podjęła się realizacji projektu Tradycyjny Sad.

Na terenie szkoły uczniowie posadzili drzewa i krzewy owocowe. "Jest to miejsce o które chcemy szczególnie dbać. Będziemy przychodzić tu na przerwach lekcyjnych i obserwować wzrost zasadzonych przez nas drzewek" – podsumowuje jeden z uczniów. Klimat jest dobrem wspólnym – mamy nadzieję, że przez takie projekty młodzież zapozna się z nauczaniem Papieża i zapragnie wcielać je w życie.

Młodzież z księdzem Damianem sadzi drzewa pod szkołą

Joomla templates by a4joomla