RóżaniecRóżaniec ta bardzo prosta i najczęściej wybierana przez nas modlitwa w trudnych chwilach. Odmawiamy ją przy chorych i zmarłych, sięgamy po nią w sytuacjach dramatycznych, kiedy szczególnie odczuwamy potrzebę pomocy ze strony Matki Bożej.

Gdybyśmy jednak spróbowali odmawiać ją codziennie, może tych trudnych chwil byłoby mniej albo więcej w naszych sercach byłoby siły, żeby je przetrwać. W rozważanych różańcowych tak łatwo odnaleźć odpowiedzi na nurtujące nasze serca pytania, zyskać ufność i nadzieję.

Maryja wielokrotnie zachęcała do przynoszenia przed Jej oblicze właśnie takich „modlitewnych róż”. Rozpoczął się październik, a z nim codzienne nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym zawsze o 17.30, a w kościółku o 18.30.