2021 03 16 Peregrynacja KrzyżaW naszej diecezji trwa peregrynacja Krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. 22 i 23 marca przyjmiemy ten Krzyż w naszej parafii.

22 marca - blok dla młodzieży
17:45 Uroczyste wprowadzenie Krzyża
18:00 Msza Święta z katechezą
18:45 Adoracja Krzyża

23 marca - blok dla dorosłych
7:00 Msza Święta
18:00 Msza Święta
Po Mszy Świętej nabożeństwo do św. Ojca Pio połączone z adoracją Krzyża.

Zarówno w poniedziałek jak i wtorek będzie można zadeklarować włączenie się w dzieło KWC.

Serdecznie zapraszamy!

Ksiądz Piotr Kulbacki wyjaśnił czym jest Ikona Krzyża:

"Przedstawia ona nie tylko wyobrażenie Zbawiciela, ale także tych, którzy stali pod Krzyżem, oraz dwu patronów Krucjaty: św. Stanisława i św. Maksymiliana. Zgromadzeni przy Krzyżu będziemy uczestniczyć w liturgii eucharystycznej - wraz z aniołami i wszystkimi świętymi uczestnikami liturgii niebiańskiej, liturgii wolnych w pełni. Niech moc Znaku Zbawiciela pokona złe moce trzymające w niewoli odkupione dzieci Boże, aby już tu na ziemi uczestniczyć mogły w pierwocinach Królestwa Niebieskiego. Świadomi naszej słabości i naszego grzechu chcemy stawać się coraz bardziej wolni i wyzwalający. Niech ten znak wyzwolenia idzie do naszych parafii - niech wzywa do podjęcia Czynów Wyzwolenia. Niech owocują one wolnością dzieci Bożych."