Aktualności
Ministranci w akcji!
- Szczegóły
W sobotę nasi ministranci rozpoczęli serię treningów piłkarskich! To nie tylko przygotowanie do rozgrywek, ale też świetna okazja do wspólnego spędzania czasu, dobrej zabawy i budowania przyjaźni.
Już za tydzień będziemy gospodarzami rejonowego etapu Piłkarskiej Ligi Ministranckiej, który odbędzie się w Rzepinie! Jesteśmy z tego bardzo dumni – to wielkie wyróżnienie dla naszej parafii!
Ministrant Miesiąca – Październik
- Szczegóły
Z radością ogłaszamy, że Ministrantem Października został Kasper Kasprzak!
Każdego miesiąca pragniemy wyróżniać ministrantów i lektorów tytułem Ministranta Miesiąca – to szczególne odznaczenie przyznawane za gorliwość w służeniu do Mszy Świętej i nabożeństw, zaangażowanie w życie wspólnoty oraz piękną postawę w codziennym życiu.
Dzień Nauczyciela w Warszawie!
- Szczegóły
Z okazji Dnia Nauczyciela młodzież z naszej parafii wraz z opiekunami – ks. Damianem i panią Agnieszką – wyruszyła na wspólną wycieczkę do stolicy naszego kraju, Warszawy.
Odwiedziliśmy grób błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki i modliliśmy się w kościele św. Stanisława Kostki. Odbyliśmy też spacer ulicami Warszawy, zatrzymując się m.in. na Starym Mieście i w warszawskiej katedrze oraz w Świątyni Opatrzności Bożej.
Pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania
- Szczegóły
Dziś nasza świątynia wypełniła się radością i modlitwą! Na uroczystej Mszy Świętej zgromadzili się:
- ministranci;
- lektorzy;
- Schola Dziecięco-Młodzieżowa;
- Przyjaciele Paradyża;
- Oaza Dorosłych.
Czytaj więcej: Pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania
Konkurs dla ministrantów
- Szczegóły
Po Eucharystii, w I czwartek października, odbył się konkurs liturgiczny dla ministrantów i lektorów. Wyniki ogłosimy podczas Mszy Świętej w niedzielę, a zwycięzcy otrzymają nagrody.
Nie zabrakło też wspólnej radości przy pizzy.
Finał akcji Pola Nadziei w Rzepinie
- Szczegóły
W środę odbył się wyjątkowy finał akcji Pola Nadziei. Wspólnie posadziliśmy niezliczoną ilość cebulek żonkili na terenie Zespołu Szkół w Rzepinie i przy naszych kościołach.
To symboliczne działanie miało w sobie ogromną moc każdy żonkil to znak wsparcia i solidarności. Nasi wolontariusze z pełnym zaangażowaniem włączyli się w akcję, pokazując, że razem możemy nieść nadzieję tym, którzy jej najbardziej potrzebują.
Kiedy wiosną żonkile zakwitną, będą przypominać nam o nadziei, którą dzielimy się z innymi. To piękny gest pamięci, wsparcia i jedności.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to przedsięwzięcie!
Warsztaty ze śpiewu w naszej scholi!
- Szczegóły
W sobotę mieliśmy ogromną radość gościć Kasjana Drogosza, który poprowadził warsztat dla naszej scholi dziecięco-młodzieżowej.
To był niesamowity czas – nie tylko nauki technicznych tajników śpiewu, ale też dzielenia się doświadczeniem i pasją.
Zakończenie Wakacji w Łodzi
- Szczegóły
Ks. Damian wraz z młodzieżą, która tworzy nowy zespół do pomocy w formacji do bierzmowania klas VII, wyruszyli na parafialny wyjazd.
Odpust
- Szczegóły
W piątek w naszej parafii przeżywaliśmy uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Mszy Świętej odpustowej przewodniczył ks. kan. dr Piotr Bartoszek – dyrektor Instytutu Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze – który wygłosił do nas pełne głębi i mocy słowo o Sercu Jezusowym, źródle miłości, przebaczenia i pokoju.
Spotkanie Oazy
- Szczegóły
Coś niesamowitego się dziś dokonało!
W czwartek w Rzepinie odbyło się zakończenie roku formacyjnego Oazy Młodzieży. I wiecie co? Obecnych było aż 80 osób!
W czasach, gdy tak często mówi się, że młodzież odchodzi od Kościoła — oni przyszli. I to jak licznie!