ks. S. KusiakDwie uczennice z Liceum Ogólnokształcącego w Rzepinie Ala Łagowska i Nadia Oleszczuk w ramach projektu: „Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej” prowadzą ankiety i przeszukują parafialne kroniki, by znaleźć jak najwięcej informacji o księdzu Stanisławie Kusiaku, proboszczu naszej parafii w latach 1962 – 1989. Chciałyby, aby efektem ich pracy było nadanie jednej z ulic Rzepina imienia księdza Kusiaka. Byłoby to podkreśleniem wdzięczności za wieloletnią, pełną zaangażowania i poświęcenia posługę kapłańską w niełatwych dla Kościoła czasach komunizmu. Dziewczęta zamierzają dotrzeć do swoich rówieśników z informacjami o nim przez wystawę i spotkania.

10 kwietnia o godz. 16.30 w sala konferencyjnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących odbędzie się też specjalna konferencja poświęcona tej tematyce. Zachęcamy do wzięcia w niej udziału zarówno tych, którzy jeszcze pamiętają księdza kanonika, jak i tych, którzy chcieliby się czegoś więcej o nim dowiedzieć. Osoby, które posiadają zdjęcia księdza kanonika, będą mogły na miejscu udostępnić je do skopiowania.

Jeśli inicjatywa zyska uznanie w oczach organizatorów projektu, dziewczęta w nagrodę pojadą na specjalne posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Ten pomysł młodych rzepinianek jest także dobrą okazją do zgromadzenia zdjęć ks. St. Kusiaka, które z pewnością są w albumach wielu parafian – skany zdjęć prosimy przesyłać na adres poczty elektronicznej: projektsdim@o2

2017 04 07 ks S Kusiak 2 2017 04 07 ks S Kusiak 3