Caritas str1Parafialny Zespół Caritas w dniach 24 i 25 marca będzie przez cały dzień prowadził zbiórkę żywności w sklepach: Biedronka, Lewiatan i Mila. Aktywnie w akcję niesienia pomocy potrzebującym włączą się również młodzi ludzie ze Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół Ogólnokształcących. Jest w naszym otoczeniu wiele osób samotnych i rodzin, którym wydatki związane z codziennym życiem przysparzają wiele troski, a święta są wyzwaniem ponad ich siły. Chciejmy sprawić im trochę radości, by uwierzyli, ze nie są skazani na samotne borykanie się z kłopotami dnia powszedniego. Bądźmy bliżej nich także i sercem. Warto w tych dniach, robiąc zakupy, zatroszczyć się o możliwość odświętnego śniadania także dla innych.

Parafialny Zespół Caritas kwestuje również regularnie przez cały rok. Zazwyczaj jest to druga niedziela miesiąca. Wtedy też każdy, nie tylko ten, kto zadeklarował stałe wsparcie, ale każdy bez rozróżniania czy chce to robić systematycznie, czy tylko jednorazowo może położyć po Mszy Św. nawet najdrobniejszą ofiarę. Zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczane są np. na wykupienie leków lub wymianę okularów i na wiele bardzo podstawowych potrzeb.

Dziękujmy Bogu, że pozwala nam okazać serce drugiemu człowiekowi, że dając ofiarę w skrytości serca, możemy prosić także o Jego miłosierdzie nad nami, bo taką miarą jaką sami mierzymy innych, taką i nam Pan odmierzy (por. Mt 7, 2)

2017 03 20 Caritas2