2023 12 21 Święty Ambroży módl się za namiTo już po raz drugi w kościele parafialnym 7 grudnia zgromadzili się na modlitwie pszczelarze z racji wspomnienia ich patrona – św. Ambrożego, biskupa Mediolanu.
Jedna z legend o św. Ambrożym mówi, że kiedy był niemowlęciem pszczoły obsiadły jego wargi. Matka chciała je odgonić, ale ojciec kazał jej nie ruszać ich bo widział, że nie robią dziecku krzywdy. To miało znaczyć, że z Ambrożego wyrośnie ktoś wielki i niezwykły.


I rzeczywiście. Kiedy został biskupem Mediolanu mówiono często o nim, że mowa słodsza niż miód płynęła z jego ust. Dzięki niemu nawrócił się św. Augustyn.
Podczas Mszy Świętej modliliśmy się za pszczelarzy z naszego dekanatu. Dzięki życzliwej współpracy z Technikum Leśnym w Starościnie każdy obecny w kościele otrzymał słoiczek miodu oraz obrazek ze św. Ambrożym. Słowa podziękowania kierujemy w stronę sygnalistów myśliwskich, którzy uświetnili dzisiejszą uroczystość oraz w stronę koła pszczelarskiego działającego w Technikum za organizację tego wydarzenia.
Szczególnie dziękujemy Wam drodzy Pszczelarze za tę posługę, dzięki której wielu z nas korzysta choćby pijąc zimą miód z herbatą. Niech Wasze ule zawsze będą wypełnione miodem. Pszczoły niech nie chorują. Oby pogoda zawsze im sprzyjała, a trutnie nie dokuczały. Chciejcie jak najczęściej Boga zapraszać do swoich obowiązków i do swoich pasiek. Niech Was wspiera, obdarza zdrowiem i swoimi łaskami. „Święty Ambroży miodu dołoży”.

Joomla templates by a4joomla