2023 10 28 Dzień nauczycielaZ okazji niedawnego Dnia Edukacji Narodowej dzisiaj spotkaliśmy się w gronie osób związanych z Rzepińską i Starościńską Oświatą. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą różańcową, po której najważniejszym punktem była Eucharystia sprawowana w intencji Nauczycieli i Pracowników naszych szkół oraz przedszkoli. Modlitwa ta była ubogacona udziałem nauczycieli, oprawą Scholi Dorosłych "Charis" oraz Sygnalistów Myśliwskich.

To ważne i piękne świadectwo kiedy pedagodzy czerpią z mądrości Boskiego Nauczyciela. Szczególnym wzorem jest św. Jan Paweł II, którego 45 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową dzisiaj przeżywamy. Swoim słowem prowadził ludzi do Boga, a kiedy choroba nie pozwoliła mu mówić, to cierpieniem i umieraniem wygłosił najpiękniejsze rekolekcje na ambonie całego świata.
Po uczcie dla ducha przeszliśmy do uczty dla ciała. Dobrze było spotkać się. I tutaj nie zabrakło wspaniałej oprawy Sygnalistów Myśliwskich.
Dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom: LO Rzepin w Zespole Szkół, Technikum Leśne w Starościnie, Przedszkolu nr 2 i Przedszkolu nr 3 "Jarzębinka" za codzienną służbę dla dobra młodego pokolenia oraz wspólną modlitwę. Życzymy wielu sił i wytrwałości w przekazywaniu nie tylko wiedzy, ale przede wszystkim wartości. Niech bł. Natalia Tułasiewicz - patronka polskich nauczycieli opiekuje się Wami wszystkimi.

Joomla templates by a4joomla