Czterech wiernych niesie figurę Matki Bożej Fatimskiej13 maja obchodziliśmy kolejną rocznicę pierwszego objawienia Maryi dzieciom w Fatimie. Na pamiątkę tamtych wydarzeń oraz na przebłaganie za grzechy nasze, naszych rodzin i wymodlenie potrzebnych łask za pośrednictwem Matki Bożej, każdego trzynastego dnia miesiąca od maja do października odbywają się tzw. nabożeństwa fatimskie.

W parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzepinie rozpoczęło je tradycyjne nabożeństwo majowe. Centralnym punktem uroczystości była Msza św., której przewodniczył ks. Marcin Marciniak z zawierzeniem parafii Matce Bożej Fatimskiej, a po niej procesja do kościoła św. Katarzyny. Uczestnicy procesji z zapalonymi świecami rozważali poszczególne tajemnice radosne Różańca św., zanosząc Matce Bożej swoje podziękowania, prośby i intencje, przedstawiane przez ks. Damiana Wierzbickiego. Figurę Matki Bożej Fatimskiej nieśli kolejno Mężczyźni św. Józefa, kobiety, małżeństwa oraz chętne osoby. Nabożeństwo zakończyło się Apelem Jasnogórskim oraz zawierzeniem rzepińskich rodzin i parafii Matce Bożej.
Autor tekstu i zdjęć: Kamil Krasowski Tygodnik Katolicki Niedziela

Procesja Fatimska w Rzepinie
Procesja Fatimska w Rzepinie
Procesja Fatims...
Procesja Fatimska w Rzepinie
Procesja Fatimska w Rzepinie
Procesja Fatims...
Procesja Fatimska w Rzepinie
Procesja Fatimska w Rzepinie
Procesja Fatims...
Procesja Fatimska w Rzepinie
Procesja Fatimska w Rzepinie
Procesja Fatims...
Procesja Fatimska w Rzepinie
Procesja Fatimska w Rzepinie
Procesja Fatims...

Joomla templates by a4joomla