Zdjęcie zbiorowe ministrantów i księży na tle kościoła w Rzepinie8 maja odbyła się Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów Dekanatu Rzepin. Spotkanie rozpoczęliśmy zawiązaniem wspólnoty oraz konferencją Dekanalnego Duszpasterza Młodzieży ks. Damiana Wierzbickiego na temat roli ministranta i lektora w życiu Kościoła oraz w gronie rówieśników.

Lektorzy z parafii w Rzepinie dzielili się doświadczeniem swojej posługi lektora i ceremoniarza. Uroczystej Mszy św. przewodniczył Dziekan Dekanatu ks. Henryk Wojnar. W homilii ks. Damian wskazując na św. Stanisława Biskupa podkreślił, że potrzeba dziś odwagi by przyznawać się do Pana Jezusa, lecz warto ten dar zdobywać by stawać się prawdziwym uczniem Jezusa. Podczas wspólnej agapy była możliwość do zabawy i integracji między parafiami. Dziękujemy wszystkim za obecność i zaangażowanie.