Zapraszamy do czytania relacji z X pielgrzymki rowerowej dzień po dniu.
Z rozważaniami na każdy dzień pielgrzymowania można zapoznać się tutaj >>>
Dzień 7: Chocianowice - Jasna Góra (10-07-2014)
Nadszedł wielki dzień, w którym kończymy nasze pielgrzymowanie. Po długiej nocy w Chocianowicach wyruszyliśmy na trasę ostatniego etapu. Kilka kilometrów przed Częstochową zatrzymaliśmy się na tzw. Górce Pojednania gdzie oczyściliśmy swoje relacje. Wjazd na Jasną Górę zakończyliśmy pokłonem przed Maryją. Później w kaplicy Cudownego Obrazu uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Nasz ostatni pielgrzymkowy nocleg ma miejsce u sióstr.
Dzień 6: Dębnik - Chocianowice (09-07-2014)
Cel naszej pielgrzymki zbliża się do nas wielkimi krokami. Przedostatni dzień zaczęliśmy od godzinek w kaplicy we wsi Lubska. Później w strugach deszczu udaliśmy się do Kluczborka gdzie zostaliśmy poczęstowani pyszną zupą pomidorową. Jako przygotowanie do jutrzejszego dnia, który będzie zwieńczeniem naszej pielgrzymki, wzięliśmy udział w nabożeństwie pokutnym. Śpimy w Chocianowicach.
Dzień 5: Trzebnica - Dębnik (08-07-2014)
W odróżnieniu od wcześniejszych dni pogoda dziś nie dopisała. Przez większość podróży padał deszcz. W Oleśnicy mieliśmy adorację, na której każdy z nas dostał krzyż jako symbol przyjęcia Chrystusa. Dzisiejszy nocleg znajduje się w budynku Szkoły Podstawowej w Dębniku.
Dzień 4: Ścinawa - Trzebnica (08-07-2014)
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od odśpiewania godzinek ku czci Najświętszej Maryji Panny. Następnie wspólnie uczestniczyliśmy we mszy świętej w ścinawskim kościele. Tamtejszy proboszcz wygłosił do nas piękne słowo dodające nam otuchy na dalszą podróż. Potem po wyczerpującej drodze po wzgórzach dotarliśmy do Trzebnicy gdzie jest nasz kolejny przystanek w wędrówce na Jasną Górę.
Dzień 3: Sława - Ścinawa (07-07-2014)
Wcześnie rano wyruszyliśmy w stronę Grodowca. Tam w Sanktuarium Maryjnym uczestniczyliśmy we mszy świętej, po której rozkoszując się cieniem w ten upalny dzień zajadaliśmy się kiełbaskami z grilla. Po odmówieniu koronki do Miłosierdzia Bożego udaliśmy się do Ścinawy, gdzie spędzimy noc.
Dzień 2: Sulechów - Sława (06-07-2014)
Nocowaliśmy w Sulechowie po czym wyruszyliśmy dalej. Po drodze zatrzymaliśmy się w Sanktuarium Maryjnym w Wieleniu gdzie był odpust. Przeżyliśmy tam celebrację. Wieczorem przybyliśmy do celu naszej dzisiejszej podróży, którym jest Sława. Temat dnia brzmiał "Wszyscy zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej"
Dzień 1: Rzepin - Sulechów (05-07-2014)
Pierwszy dzień pielgrzymki za nami. Dzisiejszego dnia dotarliśmy do Sulechowa.