1. Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Witamy Ojców rekolekcjonistów ze Zgromadzenia Księży Sercanów.

2. W poniedziałek i we wtorek o godz. 19.00 w salce parafialnej nauki przed chrztem.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek od godz. 8.00 rano odwiedzimy chorych.

4. W piątek o godz. 19.00 czynne będzie poradnictwo rodzinne.

5. W sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – od godz. 12.00 do 13.00 godzina łaski. Zachęcamy w tym czasie do modlitwy w naszych domach lub w Dużym Kościele. Msze św. w Dużym Kościele o godz. 7.00 i 18.00 w Małym Kościele o 10.00 i 17.00. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy rodziców modlących się na różańcu za dzieci. Podczas Mszy św. odbędzie się odnowienie Aktu Zawierzenia.

• poniedziałek – godz. 18.00 (Mały Kościół) – Caritas
  • wtorek – godz. 18:00 – Lektorzy
  • czwartek – godz. 18:00 – Oaza Dorosłych
  • piątek – godz. 18:00 – Oaza
  • sobota – godz. 10.00 – Ministranci i Lektorzy
  • sobota – godz. 11:00 – Podwórkowe Koło Różańcowe
  • sobota – godz. 13:00 – Schola

7. W czwartek na godz. 7:00 w Dużym Kościele zapraszamy na roraty młodzieżowe.

8. W czwartek w ZSO odbędzie się kolejna akcja „Mikołaj dla Afryki”, z której dochód będzie przeznaczony na wsparcie adoptowanych przez szkołę dzieci w Afryce. Bardzo prosimy o wsparcie poprzez upieczenie ciast, które można przynieść na plebanię. W czwartek do rana zapraszamy do odwiedzenia kawiarenki w ZSO.

9. W piątek i sobotę w marketach: Biedronka, Lewiatan, Mila i Dino możemy wesprzeć Caritas w zbiórce żywności dla naszych biedniejszych parafian. Za okazaną pomoc i wsparcie z góry dziękujemy.

10. Przy wyjściu możemy nabyć świece Caritas na stół wigilijny, z których ofiary będą przeznaczone na pomoc dzieciom potrzebującym. Mała świeca 6 zł. a duża 13 zł.. Natomiast w przyszłą niedzielę PZC będzie zbierał ofiary od Grona wspierających Ubogich.

11. W zakrystii można nabyć cegiełki na budowę ołtarza w Dużym Kościele. Chcemy podziękować też za akcje z ciastem i tym, którzy piekli i tym którzy sprzedawali i kupowali. Udało się zebrać 3565 zł.

12. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie parafii i Seminarium Duchowne i za przygotowanie kościołów na niedzielę.