1. Dzisiaj VIII Niedziela Zwykła.

2. Biblioteka parafialna czynna będzie w poniedziałek od godz. 18.30 do 19.00.

3. 6 marca – środa popielcowa – rozpoczynająca Wielki Post. Na znak pokuty posypanie głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Porządek Mszy św.:

• Duży Kościół – godz. 7.00, 11.00 i 18.00
  • Mały Kościół – godz. 10.00, 16.00 i 19.00
  • Lubiechnia M. Starościn, Gajec – godz. 17.00
  • Drzeńsko, Lubiechnia W. – godz. 18.00

4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu odprawiać będziemy Drogę Krzyżową:

• Duży Kościół – godz. 17.30 (zapraszamy dzieci i młodzież)
  • Mały Kościół – godz. 18.30

5. W niedzielę rozważać będziemy Mękę Pańską na nabożeństwie Gorzkich Żali:

• Duży Kościół – godz. 17.30
  • Mały Kościół – godz. 16.00

6. Postanowieniem KEP pierwszy piątek Wielkiego Postu – 8 marca, ma być przeżywany w Kościele jako dzień postu i modlitwy wynagradzającej za grzechy wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych. Zapraszamy do włączenia się w tę intencję poprzez uczestnictwo w drodze krzyżowej i Eucharystii.

• wtorek – godz. 17.30 – Lektorzy
  • sobota – godz. 10.00 – Ministranci
  • sobota – godz. 11.00 – Podwórkowe Koło Różańcowe
  • sobota – godz. 13.00 – Schola

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – modlić się będziemy o powołania kapłańskie. Na mszę o godz. 18:00 zapraszamy Margaretki.

9. W piątek o godz. 19.00 czynne będzie poradnictwo rodzinne.

10. Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę mężczyzn do Kalisza do Sanktuarium św. Józefa w dniu 7 marca, która rozpocznie w naszej diecezji peregrynację obrazu św. Józefa. Wyjazd o godz. 11:30, koszt 70 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii. 22 marca obraz św. Józefa będzie w naszej parafii.

11. W przyszłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od Grona Wspierających Ubogich.

12. W dniach 25-28 kwietnia odbędzie się III biegowa pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymce. Ze względów organizacyjnych prosimy o dokonywanie zapisów do 17 marca.

13. Za dwa tygodnie w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, już teraz módlmy się o owoce rekolekcji.

14. Msze św. w Małym Kościele od poniedziałku w dni powszednie będą o godz. 19.00.

15. W zakrystii można nabyć cegiełki na budowę ołtarza w Dużym Kościele.

16. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie parafii i Seminarium Duchowne. Dziękujemy za posprzątanie kościołów na dzisiejszą niedzielę.