Duchowa adopcjaDuchowa adopcja jest modlitwą wstawienniczą, przez którą Kościół odpowiada na ogrom zagrożenia aborcją dzieci poczętych. Jest także odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej do modlitwy i zadośćuczynienia za grzechy, które najbardziej ranią Jej serce. Każdy z nas może wziąć pod modlitewną opiekę nienarodzone maleństwo.

Zaczynamy symbolicznie 25 marca, tak by symboliczne narodziny wypadały w Boże Narodzenie. Zobowiązanie przed Panem Bogiem polega na codziennym odmawianiu jednej dziesiątki różańca, można też podjąć dodatkowe osobiste zobowiązanie, np. adoracja Najświętszego Sakramentu, Eucharystia w tej intencji lub czytanie Pisma Świętego.

Co prawda można przyrzeczenie złożyć tylko przed Panem Bogiem, niejako „prywatnie”, ale zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą zostać duchowymi obrońcami życia, by wspólnie na Mszy Św. w kościele parafialnym w sobotę 25 marca o godzinie 18.00 to przyrzeczenie złożyli. Na specjalnych blankietach będzie można datę rozpoczęcia modlitwy zapisać i zawsze mieć pod ręką tekst modlitwy.

Jest to też dobra chwila, by jasno opowiedzieć się po stronie wartości życia od jego początku, aż do naturalnej smierci. Chciejmy ofiarować naszą modlitwę w tak ważnej sprawie, chciejmy powierzyć nienarodzone dzieci i ich matki dobremu Bogu, aby ustrzegł maleństwa przed utratą życia i tym samym dał matkom najpiękniejszy dar – miłość dziecka.

FORMUŁA PRZYRZECZENIA DUCHOWEJ ADOPCJI

Najświętsza Panno, Bogarodzico Maryjo, wszyscy Aniołowie i Święci, wiedziony pragnieniem niesienia pomocy w obronie nienarodzonych,

Ja . . . . . . . . . . . .

postanawiam mocno i przyrzekam, że od dnia . . . . . . . . . . . . . . . .

w Święto / Uroczystość. . . . . . . . . .

biorę w duchową adopcję jedno dziecko, którego imię jedynie Bogu jest wiadome, aby przez 9 miesięcy, każdego dnia modlić się o uratowanie jego życia po urodzeniu.

Postanawiam:

• odmawiać codziennie modlitwę w intencji nienarodzonego,
  • codziennie odmawiać jedną tajemnicę różańca,
  • moje dobrowolne postanowienia. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

p o d p i s

M O D L I T W A C O D Z I E N N A

Panie Jezu – za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.