Tak pomagamW dniach 9 i 10 grudnia wolontariusze z Parafialnego Zespołu Caritas oraz młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rzepinie będą prowadzili przedświąteczną zbiórkę żywności.

Każdy, kto w tym czasie będzie robił zakupy w Lewiatanie lub Biedronce, będzie mógł dowolnym produktem wesprzeć osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. To bardzo ważne, abyśmy w naszych sercach nie uśpili wrażliwości na niedostatek drugiego człowieka. Nikt nie musi zasługiwać na nasze miłosierdzie, nie chciejmy szukać łatwego usprawiedliwienia dla własnej bezczynności. Każdy dar, choćby najmniejszy, ofiarowany ubogiemu, przede wszystkim nasze serce leczy.

Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas na co dzień mają pod opieką ponad 70 rodzin.