matka boska rokitnianskaW dniu wczorajszym, tj. 3 grudnia 2011 roku, nasza wspólnota parafialna uczestniczyła w pielgrzymce dekanalnej do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Roktnie.

Razem z Księżmi, z dekanatu Rzepin, uczestniczyliśmy w Eucharystii, w Bazylice Rokitniańskiej, modląc się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej o łaski dla naszych rodzin, bliskich i przyjaciół. Oprawę muzyczną i liturgiczną Mszy Św., przygotowała młodzież z naszej parafii

Intencją pielgrzymowania w każdą pierwszą sobotę miesiąca jest wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi i prośba o Boże miłosierdzie.

Te pielgrzymki wpisują się także w Wielką Nowennę Fatimską, jaką Kościół przeżywa przed przypadającą w 2017 roku, setną rocznicą objawień w Fatimie.

Całą naszą wspólnotę parafialną zawierzamy opiece Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej z Rokitna.