Parafia Rzepin
header1.jpgheader2.jpgheader3.jpgheader4.jpgheader5.jpg

Archiwum aktualności

Prymicja ks. Pawła Antoniaka

W niedzielę, 1 lipca o godz. 11:00 miała miejsce uroczystość Mszy św. prymicyjnej, pochodzącego z naszej parafii, ks. Pawła Antoniaka. Mszę poprzedziło procesyjne przejście ks. Prymicjanta wraz z rodziną i wiernymi z domu rodzinnego do kościoła parafialnego. Procesji do kościoła towarzyszyły występy orkiestry dętej z Ośna Lubuskiego.

Na początku mszy słowa powitania wygłosił ks. Dziekan i Proboszcz tutejszej parafii ks. kan. Stanisława Wencel oraz ks. Bartosz Orlicki. Przy Ołtarzu Pańskim słowa powitania skierowały dzieci i przedstawiciele grup parafialnych: Grupy Megiugorskiej, O. Pio, Apostolatu Maryjnego, Żywego Różańca, Oazy Młodzieżowej i Zespołu Sursum Corda.

Homilię wygłosił ks. dr hab. Jan Łapiński - adiunkt Katedry Ekologii Człowieka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II. W uroczystościach wzięli udział trzej kapłani diecezji Sandomierskiej, koledzy kursowi ks. Pawła. Na zakończenie uroczystej liturgii celebrans udzielił wszystkim obecnym prymicyjnego błogosławieństwa.

Ks. Paweł w dniu 19 czerwca 2012 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk Biskupa Sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza. Jest on siódmym księdzem, wywodzącym się z naszej parafii. Poprzednia uroczystość prymicyjna, syna naszej parafii, miała miejsce 22 lata temu.

Na stronach Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu znajdują się zdjęcia z Święceń kapłańskich: www.wsd.sandomierz.opoka.org.