Parafia Rzepin
header1.jpgheader2.jpgheader3.jpgheader4.jpgheader5.jpg

Aktualności

Piątek – dzień drugi

img 3807Każdy z pielgrzymów wiezie ze sobą swoją historię, trudności życiowe i intencje. To niby nic nowego, ale często po to wyruszmy na pielgrzymkę, by nabrać sił – tych duchowych.

Oczywiście i te fizyczne przydają się bardzo. Wśród zmierzających na Jasną Górę są pielgrzymkowi weterani, są także debiutanci. Pięknym przykładem troski o dzieci i ich rozwój duchowy są matki jadące ze swoimi córkami i synami. Tylko żywy przykład wiary może zaowocować w młodym pokoleniu wiernością Chrystusowi. To szczególnie trudne w rzeczywistości, która Boga nie potrzebuje i nie chce.

Z pielgrzymami podróżuje kopia obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. To oczywiste odniesienie przede wszystkim do relacji rodzice – dzieci, ale także do każdego z nas. Czy sami jesteśmy dla drugiego człowieka tym bliźnim, który potrafi go wysłuchać i zrozumieć?
Szlichtyngowa powitała pielgrzymów gorącym żurkiem. Trochę czasu na higienę przed wieczornym Apelem Jasnogórskim. Dziś w modlitwach pamiętali o ks. Pawle, który, chociaż z daleka, w przygotowaniu pielgrzymki czynnie uczestniczył. Od niego wszyscy otrzymali pamiątkowe różańce.

Tego dnia jeszcze jeden symbol – płomień świecy towarzyszył pielgrzymom pewnie nie ostatni raz. Nad znaczeniem ognia będą się jeszcze zastanawiali wiele razy.