Parafia Rzepin
header1.jpgheader2.jpgheader3.jpgheader4.jpgheader5.jpg

Aktualności

XIV Pielgrzymka rowerowa – Ruszyli!

img 3733Zapraszamy do śledzenia codziennie na naszej stronie relacji z pielgrzymki rowerowej!

Dzień pierwszy do Sulechowa

Znalazło się prawie 50 odważnych pielgrzymów, którzy zdecydowali się dojechać rowerami na Jasną Górę. To już 14. raz, kiedy z naszej parafii wyruszają w drogę. Są i tacy, którzy nie opuścili ani jednej. Wszystko, jak zawsze, zaczęło się Mszą Św. o 7.00 rano, którą odprawili wspólnie ks. proboszcz, ks. Józef i dwaj opiekunowie i przewodnicy, tj. ks Henryk ze Słubic i ks. Grzegorz z Boczowa. Oczywiście znakomita większość żegnających pozostała na placu przed kościołem, ale przecież jak co roku nie zabrakło śmiałków, którzy towarzyszyli pielgrzymom aż do Gądkowa. Tutaj był pierwszy postój, pyszna kawa i ciast duży wybór. Jeśli chodzi o kulinaria trzeba powiedzieć, że tradycyjnie niezwykłej dobroci były pierogi w Budachowie, a pomidorową przywitał Sulechów.

Pierwszy dzień, chociaż pełen wrażeń, był trudny, bo upał dokuczał okropnie. Postoje zawsze z modlitwą różańcową – część radosna, a wieczorem apel jasnogórski i kilka refleksji o św. Stanisławie Kostce. Dużo śpiewu i radości z bycia we wspólnocie. To początek!