Parafia Rzepin
header1.jpgheader2.jpgheader3.jpgheader4.jpgheader5.jpg

Aktualności

Pierwsza Komunia Święta

Mój ukochany Boże,
wiem, że Ty wszystko możesz.
Z serca proszę Cię całego,
miej w opiece mnie małego,
naucz mnie żyć tak jak trzeba,
i zaprowadź mnie do nieba.
Amen.

13 maja podczas uroczystej Mszy Św. 113 dzieci z naszej parafii przystąpiło po raz pierwszy do Komunii Św. To wielka radość dla całej wspólnoty, gdy małe serca otwierają się na bliskość z Panem. Teraz już w pełni będą mogły uczestniczyć w Eucharystii. Miejmy nadzieję, że w pamięci „komunistów” zostaną wesołe symbole przytoczone podczas homilii przez opiekującego się nimi przez cały okres przygotowań księdza Norberta. A były nimi drabina i lornetka, których dosłowne, codzienne znaczenie dzieci doskonale znały i potrafiły wskazać. Podawały przykłady użycia tych przedmiotów do wieszania firanek lub podglądania życia ptaków. To obrazowe porównanie prowadziło małe serca do wniosku, że taką pomocą na drodze do świętości jest Eucharystia.

Pozostałą część dnia dzieci spędziły na radosnym świętowaniu w gronie najbliższych, a przez najbliższy tydzień będą w białych albach uczestniczyły w wieczornych Mszach Św.