Parafia Rzepin
header1.jpgheader2.jpgheader3.jpgheader4.jpgheader5.jpg

Aktualności

Wyruszyli! Relacja z pierwszego dnia II Biegowej Pielgrzymki z Rzepina na Jasną Górę

pielgrzymka biegowa 1I rozpoczęliśmy. Po długim czasie przygotowania ruszyliśmy w trasę. To już ll pielgrzymka biegowa z Rzepina na Jasną Górę. W tym roku biegniemy w intencji dziękczynnej za 100 lat odzyskanej wolności.

Wszystko zaczęło się od Mszy Świętej o godzinie 5. Pomimo wczesnej pory przybyli na nią nie tylko biegacze i ich rodziny, ale także parafianie i wielu uczniów z Technikum Leśnego, którzy zagrali na sygnałówkach. Po pożegnaniu z rodzinami o godzinie 6. ruszyliśmy na trasę. Na początku wszyscy razem przebiegli 1 km, a potem tradycyjnie w kilkuosobowych grupach pokonywaliśmy kolejne kilometry naszej sztafety. Dzień przebiegł pod znakiem upału, który dał się nam we znaki dosyć mocno. Jednak najważniejsze, że udało nam się szczęśliwie dotrzeć do celu - do sanktuarium Jutrzenki Nadziei w Grodowcu. Teraz jeszcze kolacja, regeneracja i od rana na nowo ruszamy w trasę. Przesyłamy pielgrzymkowe pozdrowienia wszystkim mieszkańcom naszej parafii i zapraszamy na relację z kolejnego dnia pielgrzymki już jutro wieczorem.