Parafia Rzepin
header1.jpgheader2.jpgheader3.jpgheader4.jpgheader5.jpg

Aktualności

Bieg do Pustego Grobu

BiegW Poniedziałek Wielkanocny, tradycyjnie już, w Nowej Soli odbył się po raz szósty Bieg do Pustego Grobu. Jest to nowy sposób świętowania Paschy - rodzinnie, na świeżym powietrzu i po sportowemu.

W tym roku wystartowało 888 biegaczy. Wszyscy uczestnicy biegu i kibice wysłuchali najpierw Ewangelii o pustym grobie Pana, a potem na sygnał dany przez JE bpa Pawła Sochę wyruszyli na trasę. 10 kilometrów ulicami Nowej Soli wokół 5 kościołów. Mieliśmy tam swoich reprezentantów - ks. Michała Dekierta i pana Krzysztofa Kowalewskiego - wielokrotnego pielgrzyma rowerowego i biegowego na jasną Górę.

Ksiądz Michał po raz kolejny nie zawiódł pokładanych w nim nadziei. Wbiegł na metę z 14. czasem (37,15). Ale czas ten oznaczał również, że wygrał kategorię duchownych i został nieoficjalnym Mistrzem Polski duchownych na 10 km. Nikogo z parafian to nie dziwi, bo w Rzepinie ksiądz Michał dał się poznać nie tylko jako wytrawny biegacz, ale także inicjator np. biegowej pielgrzymki na Jasną Górę, której druga edycja właśnie przed nami.

Księdzu Michałowi serdecznie gratulujemy, a parafian zapraszamy do naśladownictwa - chwałę Pana możemy głosić na różne sposoby.

Foto: Gość