img 1222Rok 2018 jest dla nas, Polaków, rokiem szczególnym. Przeżywamy bowiem wielki jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W naszej ojczyźnie, powiecie, gminie czy parafii odbędzie się wiele wydarzeń upamiętniających ten piękny jubileusz.

W ramach świętowania chcemy zaproponować udział w II Pielgrzymce Biegowej z Rzepina na Jasną Górę, która jest nie tylko naszym parafialnym, ale również powiatowym dziękczynieniem Bogu za odzyskaną wolność. Pragniemy przeżywać ją pod hasłem: "Do wolności wyswobodził nas Chrystus" (Ga 5,1). Dlatego wszystkich biegających, gotowych podjąć się takiej formy świętowania - dziękczynienia, zachęcamy do skontaktowania się z księdzem Michałem lub Robertem Łukaszewiczem. Na zachętę przypominamy kilka migawek z ubiegłorocznej pielgrzymki.