2017 11 30 AdwentSklepowe wystawy, reklamy świąteczne w radio, telewizji czy internecie, kolędy i inne około świąteczne utwory polskie i zagraniczne - to wszystko atakuje nas z zewnątrz. W takim świecie żyjemy. Możemy na to pomstować, denerwować się czy zaklinać otaczającą nas rzeczywistość, ale niestety - wpływu na to nie mamy. Tak działa skomercjalizowany świat.

Jak więc w zderzeniu z takim obrazem świata nie roztrwonić czasu Adwentu, nie pozwolić , by ten czas przeciekł nam między palcami? Gotowej odpowiedzi na to pytanie nie znajdziemy. Ale warto je sobie postawić. Stawianie pytań jest rozwojowe. I niech czas Adwentu, który już za chwilę zaczniemy, będzie takim właśnie czasem rozwoju.

W naszej parafii zaczniemy ten czas od rekolekcji, będą też codzienne roraty. Ale czy to już wszystko? Oby nie. Narzućmy sobie rytm i trzymajmy się go. Kto wie, może jeszcze w trakcie uda się podkręcić tempo?

PLAN REKOLEKCJI ADWENTOWYCH:

Rzepin - kościół parafialny:
niedziela (3 grudnia): 8.00 i 11.00 nauka ogólna podczas Mszy Św.; podczas Mszy Św. o godz. 9.30 nauka dla młodzieży
poniedziałek, wtorek i środa: 11.00 i 18.00 nauka ogólna podczas Mszy Św.; o godz. 17.00 nauka dla młodzieży gimnazjalnej.
W środę od godziny 17.00 spowiedź św.

Rzepin - mały kościół:
niedziela (3 grudnia): 7.00, 10.00 i 19.00 nauka ogólna podczas Mszy Św.; podczas Mszy Św. o godz. 12.00 nauka dla dzieci;
poniedziałek, wtorek i środa: 10.00 i 19.00 nauka ogólna podczas Mszy Św.; o godz. 16.00 nauka dla uczniów szkoły podstawowej.
W środę od godziny 18.00 spowiedź św.

Lubiechnia Wielka:
niedziela (3 grudnia) godz. 9.00 Msza Św. i nauka ogólna;
poniedziałek, wtorek i środa: godz. 17.00 Msza Św. i nauka ogólna.
W środę od godz. 16.30 spowiedź św.

Drzeńsko:
niedziela (3 grudnia) godz. 10.30 Msza Św. i nauka ogólna;
poniedziałek, wtorek i środa: godz. 18.00 Msza Św. i nauka ogólna.
W środę od godz. 17.30 spowiedź św.