Parafia Rzepin
header1.jpgheader2.jpgheader3.jpgheader4.jpgheader5.jpg

Aktualności

Ołtarz Główny pw. Serca Jezusowego

Projekt Oltarza Glownego NSPJOłtarz będzie wielopoziomowym tryptykiem w stylu neogotyckim, nawiązującym do wielowiekowej tradycji, która to w najwznioślejszy sposób gloryfikuje Trójcę Przenajświętszą. W centralnej części przedstawiony jest wizerunek Pana Jezusa z Otwartym Sercem w formie malarskiej. Powyżej wizerunek Boga Ojca wykonany w płaskorzeźbie polichromowanej i złoconej, u podstaw którego umieszczony jest Duch Święty w postaci rzeźby. Na skrzydłach ołtarza umieszczone są postacie Ewangelistów: św. Mateusza, św. Marka, św. Łukasza i św. Jana w formie rzeźby.

Nastawa ołtarza będzie wykonana z drewna dębowego i jego kompozytów, natomiast elementy rzeźbiarskie z drewna lipowego. Forma ołtarza ma ściśle integrować się z wystrojem architektonicznym kościoła i dopełnić wystrój jego wnętrza pod względem liturgicznym i architektonicznym. W ołtarzu przewidziano ponadto zainstalowanie iluminacji świetlnej.
Wymiary ołtarza to: 4,90m x 1,5m x 11,20m

2017 11 19 Wizualizacja wnetrza kosciola NSPJ