Parafia Rzepin
header1.jpgheader2.jpgheader3.jpgheader4.jpgheader5.jpg

Aktualności

1 listopada – dzień modlitwy i zadumy

ws11Motywowani różnymi porządkami w naszym życiu - jedni wiarą, inni tylko tradycją – ten dzień spędzamy w łączności ze zmarłymi. Kwiaty na grobach najbliższych i starannie wygrabione liście jakby zaprzeczały nadchodzącej jesieni.

Znosimy nieracjonalne ilości zniczy, ale i nasze myśli uciekają bardziej ku sprawom przyszłym i przeszłym, jak gdyby na chwilę teraźniejszość stała się nieważna, zawieszona. To jednak ta teraźniejszość, czas, którym dysponujemy, jest najważniejszy, bo dzięki niemu możemy jeszcze coś zrobić i dla siebie, i dla tych, których mimo ich śmierci, nadal kochamy.

"Świętą i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych,
aby od grzechów swoich byli uwolnieni" (2 Mch 12,45)

Tuż przed 13.00 zgromadziliśmy się dziś na cmentarzu, by modlić się za naszych zmarłych podczas Mszy Św. Natomiast wieczorne nawiedzenie cmentarza, zgodnie z wieloletnim zwyczajem, zakończone zostało modlitwą różańcową. Chciejmy pamiętać w modlitwie o tych, których kochamy.