Parafia Rzepin
header1.jpgheader2.jpgheader3.jpgheader4.jpgheader5.jpg

Aktualności

Diecezjalna pielgrzymka Róż Różańcowych

img 46067 października w Rokitnie z całej diecezji zjechali się członkowie grup Żywego Różańca. W sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie słuchającej diecezjalny dzień skupienia rozpoczął się o godzinie 10.00 przywitaniem peregrynującej po diecezji figury Matki Bożej Fatimskiej i adoracją Najświętszego Sakramentu. O 11.30 miała miejsce miła uroczystość wręczenia odznaczeń Zasłużony dla Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Centralnym punktem dnia było oczywiście Msza Św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego. Z naszej parafii pod opieką ks. Proboszcza do Rokitna pojechały dzieci z Podwórkowego Kola Różańcowego, róże Żywego Różańca i wszyscy ci, którzy chcieli ten dzień w szczególny sposób ofiarować Matce Bożej. Nie zabrakło chwil refleksji podczas świadectw o działaniu łaski Bożej w życiu tych, którzy swoje życie zawierzyli Maryi. Wiele osób zdecydowało się na przyjęcie szkaplerza z rąk księży misjonarzy. Przed ołtarzem polowym wszyscy uczestnicy pielgrzymki zawierzyli swoje rodziny Świętej Rodzinie z Nazaretu.

Dla pielgrzymów z Rzepina ostatnim akcentem Maryjnej soboty była koronka do Bożego Miłosierdzia odmówiona pod świebodzińską figurą Chrystusa Króla.