Parafia Rzepin
header1.jpgheader2.jpgheader3.jpgheader4.jpgheader5.jpg

Aktualności

Różaniec do granic

Różaniec do granic7 października z naszej parafii, tak jak z wielu setek miejsc w Polsce, wyruszyli wierni, by wzdłuż granic naszego kraju modlić się w intencji Ojczyzny i całego świata.

W dniu poświęconym Maryi wielu z nas chciało wypełnić wołanie Matki Bożej wielokrotnie powtarzane w Fatimie i podczas innych objawień, byśmy nieustannie modlili się o pokój. W naszej diecezji uczestnicy wydarzenia zebrali się najpierw pięciu kościołach stacyjnych (pw. NMP Matki Kościoła w Kostrzynie n. Odrą; pw. Ducha Świętego w Słubicach; pw. Trójcy Świętej w Gubinie; pw. św. Barbary w Łęknicy; pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Przewozie), gdzie o godz. 10.30 wysłuchali konferencji wprowadzającej i wzięli udział we Mszy Św. oraz adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 14.00, zgodnie z wcześniej wyznaczonymi miejscami, wierni rozeszli się wzdłuż Odry, by odmówić cztery części różańca.

Z Rzepina najbliżej było do Słubic i tam udało się najwięcej parafian. Mimo dosyć „trudnej” pogody wiele było radosnych spotkań z przybywającymi z dalszych części naszego kraju pielgrzymami. W całej Polsce udział w inicjatywie „Różaniec do granic” wzięło udział ponad milion wiernych. Dziękujmy Bogu za tę naukę jedności w modlitwie.