2017 07 24 plakat pielgrzymka rowerowaKolejny rok zmagań rowerowych za nami. Mogłoby się wydawać, że trzynasty równa się pechowy... Ale nie tym razem! Po złapaniu oddechu i powrocie do codziennych obowiązków, myśl, która jako pierwsza nasuwa mi się do głowy po tegorocznej pielgrzymce to... świeżość. Świeżość w kilku aspektach. Po pierwsze nowi ludzie, którzy wnieśli do wspólnoty wspomnianą świeżość i energię. Po drugie zintegrowanie, które od pierwszych dni wszystkim nam towarzyszyło. Po trzecie, w tym roku wydłużyliśmy nasze pielgrzymowanie o wizytę w Świętej Annie.

Wszystkie pielgrzymki są inne. Nie zawsze jest pięknie i kolorowo. Najważniejsze jednak jest to, że mimo upływu czasu, Pan Bóg tak kieruje naszymi drogami, żeby każdego roku – 5 lipca – spotkać się na Placu Kościelnym i ruszyć do Pani Jasnogórskiej z naszymi intencjami.

Powtarzając za Wisławą Szymborską „żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy” tak i nasze pielgrzymki różnią się od siebie zupełnie, ale każda z nich to mnóstwo wspomnień i doświadczeń, które nas budują i motywują do tego, aby stawać się coraz lepszymi ludźmi.

Plakat: ks. Daniel Geppert
Tekst: p. Aleksandra Kowalewska