Objawienia Fatimskie13 maja będziemy przeżywali 100. rocznicę objawień Matki Bożej w małej Fatimie. W 1917 roku Matka Boża wybrała serca trojga małych dzieci w ubogim rejonie Portugalii, by przekazać im ważne przesłanie.

Przypomnijmy, że najstarsza Łucja miała zaledwie 10 lat, Franciszek 9, a Hiacynta 7. Właśnie Łucja spisała najwierniej, jak potrafiła, przebieg spotkań. W czasie objawień dzieci rozmawiały z Matką Boża na różne tematy, zarówno te dotyczące wydarzeń historycznych takich jak bliskie zakończenie I wojny światowej, jak i bardziej osobistych, dotyczących konkretnych próśb o uzdrowienie chorych lub pytań o zbawienie. Jednak najważniejszym przesłaniem tych spotkań są słowa Maryi:

„Przyszłam prosić”

Zbawiciel świata wysyła do nas swoją Matkę, a Ona nas prosi. Niepojęte, Bóg kolejny raz, widząc naszą słabość, pragnie przemienić nasze serca. Matka Boża ukazuje cierpienia dusz w piekle, mówi o modlitwie jako jedynej drodze do wyproszenia łask, wreszcie nawołuje do prawdziwego nawrócenia. Za każdym razem zachęca do odmawiania modlitwy różańcowej. Tu upatrujmy swojego ratunku, pod płaszczem Jej opieki. Wiele łask obiecuje Maryja w zamian za nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca.

„Duszom, które w ten sposób starają się mi wynagradzać - mówi Matka Najświętsza - obiecuję towarzyszyć w godzinie śmierci z wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia”.

Od 3 grudnia, kiedy to podczas uroczystej Mszy Św. została poświęcona figura Matki Najświętszej przywieziona z parafialnej pielgrzymki do Fatimy, na stałe zagościły w naszej parafii modlitewne soboty poświęcone Maryi. Figura stanęła w specjalnie przygotowanej kapliczce i każdemu przechodniowi przypomina Jej Matczyne wezwanie. Niech czas rocznicy objawień będzie szczególną zachętą do odpowiedzi na Jej wezwanie, do podjęcia modlitwy pierwszych sobót miesiąca przez jak największa część naszej parafialnej wspólnoty. Warto zacząć dokładnie w setną rocznicę objawień tj. w najbliższą sobotę 13 maja. W kościele parafialnym o godz. 17.30 będziemy się modlić podczas nabożeństwa wynagradzającego ku czci Matki Bożej Fatimskiej.

2017 05 12 Objawienia Fatimskie 1