2017 03 08 rekolekcje mlodziezowe2Od poniedziałku 6 marca przez trzy kolejne dni młodzież z rzepińskiego gimnazjum i liceum uczestniczyła w rekolekcjach wielkopostnych prowadzonych przez ks. Łukasza. Wszyscy poszukujemy Boga, ale młodzi ludzie robią to w sposób tylko sobie właściwy: pełen odważnych pytań, pełen skrajności, z przemożną chęcią zanegowani wszystkiego, by po chwili zwracać się do Niego z pełnym bezwarunkowej miłości sercem.

Aby to serce przygotować na prawdziwe i szczere przyjęcie Zbawiciela, ksiądz Łukasz przywiózł trójkę młodych chrześcijan, którzy już działania Boga w swoim życiu doświadczyli. Nie narzucone z góry autorytety, ale słowa świadectwa potrafią dotrzeć do wnętrza i je przemienić. W ciągu trzech spotkań o najważniejszych zasadach życia w wierze, o schodzeniu, ale co ważniejsze o wychodzeniu po 7 stopniach wiary po oczyszczeniu przez chrzest, po 7 sakramentach. O Jonaszu, który poszedł do Tarszisz, ale w końcu i tak w swojej nędzy głosił słowo Boże mieszkańcom Niniwy.

2017 03 07 rekolekcje mlodziezowe1  2017 03 08 rekolekcje mlodziezowe3