Medjugorie11 lutego arcybiskup Henryk Hoser został skierowany przez papieża Franciszka do Medjugorie, aby dokładnie zapoznać się z tamtejszą sytuacją duszpasterską. To wyraz zaufania, jakim cieszy się duszpasterz z Polski i jednocześnie wyraz troski Ojca Świętego o wiernych, którzy tam pielgrzymują. Jak czytamy w komunikacie prasowym z Watykanu, misja abp. Hosera będzie miała charakter wyłącznie duszpasterski.

Również wiele osób z naszej parafii doświadczyło szczególnej bliskości z Bogiem podczas wyjazdów do Medjugorie. W ciągu roku w każdy 25. dzień miesiąca ta wspólnota spotyka się na Mszy Św. i modli się za przyczyną Królowej Pokoju o uzdrowienie duszy i ciała. Warto przypomnieć także, że to dzięki Medjugorie na cały świat rozlewa się modlitwa Apostolatu Margaretki, który co prawda powstał w Kanadzie, ale dzięki m.in. niezwykłemu świadectwu o. Jozo Zovko, wciąż zyskuje na sile.

Medjugorie – orędzie z 25 lutego 2017 r.
„Drogie dzieci! Dzisiaj was wzywam do głębokiego przeżywania waszej wiary i do tego, byście prosili Wszechmogącego o jej wzmocnienie tak, by wiatry i burze nie mogły jej złamać. Niech korzeniami waszej wiary będą modlitwa i nadzieja na życie wieczne. I już teraz, dziatki, pracujcie nad sobą w tym czasie łaski, w którym Bóg daje łaskę, byście poprzez wyrzeczenie i wezwanie do nawrócenia stali się ludźmi jasnej i wytrwałej wiary i nadziei. Dziękuję, że odpowiedzieliście na moje wezwanie."