4424 sierpnia o godzinie 18.00 ksiądz Paweł Opłatkowski odprawił pożegnalną Mszę Św. w kościele parafialnym. Drogi Bożej Opatrzności czasem tak dziwnie prowadzą przez życie, że chcemy wierzyć, iż jeszcze nie raz przyjdzie nam się spotkać. Teraz jednak trzeba było podsumować cztery lata trudnej kapłańskiej służby, podejmowanie zadań w parafii i szkole. Trzeba także zauważyć, że leśnicze tradycje naszego regionu trafiły na podatny grunt w sercu księdza Pawła i rozbudziły prawdziwe pasje.

Licznie zgromadzeni w tym dniu na modlitwie parafianie nie tylko z całego serca modlili się w intencjach księdza Pawła i dziękowali Bogu za dar jego powołania, ale równie licznie ruszyli do osobistych podziękowań i życzeń już po zakończeniu Eucharystii. Jednak od podziękowań za trudną służbę kapłana rozpoczął tę wzruszającą część ks. Proboszcz. Przypomniał, że praca duszpasterza w parafii składa się z wielu małych, codziennych zdarzeń, które mają za zadanie stałe umacnianie w wierze wszystkich zmierzających do Boga. Przed wzruszeniem bronił się także do czasu ks. Paweł, kiedy próbował podziękować wszystkim, których Pan postawił na Jego drodze podczas tych czterech lat. Wszystkie te przejawy wzajemnej życzliwości powierzamy Panu Bogu w naszych modlitwach i w nowej parafii pw. św. Wawrzyńca w Babimoście życzymy wszelkich łask Bożych. Niech Maryja otoczy swoją najtroskliwszą opieką. Za wszelkie dobro Bóg zapłać!