2016 07 17 rozaniec14 lipca wieczorna Msza Św. zgromadziła w kościele parafialnym rodziców modlących sią na różańcu za swoje dzieci. Wydaje się jednak, że był to tylko mały pierwszy krok do rozważań o roli rodziny w naszym kształtowaniu się wiary.

To właśnie rodzina rozumiana nie tylko w bezpośredniej relacji rodzice dzieci, ale także w więziach między dziadkami i wnukami, między rodzeństwem itd. stanowi dla każdego z nas to najbardziej przyjazne i bezpieczne w życiu miejsce, to rodzina powinna rozpalić pierwsze światło wiary, umacniać je i przede wszystkim budować przykładem żywej wiary. W takim środowisku młody człowiek rozpozna odpowiednie dla siebie powołanie do życia rodzinnego lub konsekrowanego.

Czy troszczymy się o te więzi, czy wpuszczamy tam Pana Boga, by to On stanowił o sile naszych rodzin, czy jak zwykle samodzielnie kierujemy naszą rodziną porzucając ją nie tylko dla alkoholu, ale także innych bardzo groźnych uzależnień – np. pracoholizmu, kultu pieniądza, wyimaginowanej realizacji siebie. Tylko naśladując miłość Bożą – cierpliwą, łaskawą, przebaczającą możemy tworzyć trwałe i szczęśliwe rodziny. O te i jeszcze wiele innych łask modliliśmy się podczas wyjątkowo uroczystej Liturgii i adoracji Najświętszego Sakramentu.

Zapraszamy 8 września na kolejne spotkanie modlitewne, które zostanie uzupełnione specjalną tematyczną konferencją dla rodzin. Potrzebujemy siebie nawzajem, potrzebujemy wzajemnej modlitwy w naszych rodzinach. Od września takie spotkania będą się odbywały cyklicznie raz w miesiącu.