Lednica2016Przypominamy, że 4 czerwca rano 4.30 (w sobotę) wyjazd na LEDNICĘ. Wszystkich szczegółowych informacji udziela ks. Mieczysław. Koszt wyjazdu to tylko 60 złotych. Jedziemy na autokarem.

CZEKAMY na CIEBIE! Zobacz program. Zajrzyj także do informacji w naszych aktualnościach.

Sztab organizacyjny przedstawił więcej szczegółów przebiegu niezwykłego dnia na Polach Lednickich:

8.00 - otwarcie Pól Lednickich;

9.00 – czas na spowiedź, odwiedzenie o. Jana, osobistą modlitwę w kaplicy lub budowanie wspólnoty (każdy najlepiej jak umie);

14.00 - o. Adam Szustak OP.! ‒ charyzmatyczny dominikanin znany z wielu internetowych miniaturowych cyklów np. Plaster miodu, Jednym słowem, Jeszcze 5 minutek i całkiem długich rekolekcji - wygłosi konferencję o entuzjazmie wiary;

16.00 procesja wielkiej radości, tańca, podczas której zabrzmi piękna pieśń „Tylko orły”. Ta procesja była ulubionym elementem spotkań na Polach Lednickich ojca Jana;

17.00 pierwsza część zatytułowana „Chrzest Polski” pod przewodnictwem będzie kard. Dominika Duki, Prymasa Czech, który przywiezie z Pragi relikwie św. Wojciecha. Podczas niej odnowione zostaną przyrzeczenia chrzcielne;

19.30 sprawowana będzie Msza Św. pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, podczas której kazanie wygłosi związany z o. Janem Górą biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak;

W drugiej części spotkania „800-lecie dominikanów”, uczestniczyć będzie cała rodzina dominikańska. Bliżej poznamy postacie założyciela zgromadzenia św. Dominika oraz św. Jacka i bł. Czesława - pierwszych dominikanów, którzy posłani zostali do Polski.

Trzecią część „Przyszłość wiary w Polsce i na świecie” rozpocznie przesłanie papieża Franciszka do młodzieży. Następnie słowo wygłosi bp Grzegorz Ryś, po czym przejdzie procesja, w której podkreślona ponownie zostanie obecność o. Jana Góry.

Na zakończenie adoracja Najświętszego Sakramentu, a po niej wybór Chrystusa i przejście przez Bramę III Tysiąclecia.

W Spotkaniach Młodych Lednica 2000 do tej pory w sumie uczestniczyło ok. 2 mln osób. Wszystkie spotkania odbywające się w ciągu roku na Polach Lednickich organizuje Wspólnota Lednica 2000 działająca przy klasztorze ojców Dominikanów w Poznaniu.

Informację przygotowano na podstawie art. zamieszczonego na stronie internetowej Stacja7

Czytaj całość: http://stacja7.pl/lednica-2000/w-tym-roku-juz-xx-spotkanie-na-lednicy/